Wyjazd do pracy za granicę przez agencję zatrudnienia

Specjalista ds. Personalnych – Lipsk, Niemcy
7 października 2020
Logistyk – Bitterfeld-Wolfen, Niemcy
7 marca 2021

Wyjazd do pracy za granicę przez agencję zatrudnienia

Poważnie rozważasz wyjazd do pracy za granicę? Nie wiesz, w jaki sposób rozpocząć poszukiwania odpowiedniego miejsca zatrudnienia? Nie znasz dobrze języka urzędowego kraju, do którego planujesz wyjazd? Zatem idealnym rozwiązaniem dla Ciebie będzie wyjazd za granicę za pośrednictwem agencji pracy. Przedstawimy Ci szereg faktów, dzięki którym nabierzesz pewności, że agencje zatrudnienia w takich przypadkach to znakomity wybór. Zapraszamy do lektury!

Jak wybrać odpowiednią agencję pracy?

Aktualnie Polacy najchętniej wyjeżdżają w celach zarobkowych do Niemiec, Holandii i Francji. Kandydaci często dysponują określonymi kwalifikacjami, które są potrzebne do podjęcia zatrudnienia w danym kraju, ale mają trudności ze znajomością języka obcego odpowiedniego dla danego państwa. Doskonałą alternatywą dla samodzielnego wyjazdu jest w takim przypadku zatrudnienie przez agencję pracy. W związku z tym rekomendujemy, abyś skorzystał z profesjonalnej agencji pracy, która w przeprowadzi Cię płynnie przez cały proces zatrudnienia. Warto, abyś wybrał sprawdzoną agencję. W tym celu wybierz taką, która jest wpisana do Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia (KRAZ). To da Ci pewność, że dana agencja działa w pełni legalnie. Miej świadomość, że profesjonalne agencje nie mają prawa pobierać prowizji od kandydatów z tytułu pośrednictwa pracy.

Przygotowanie do wyjazdu przez agencję pracy

Jeśli wybrałeś już wiarygodną agencję zatrudnienia, to pora zapoznać się z ogłoszeniami o pracę. Legalne agencje posiadają oferty tylko u rzetelnych i sprawdzonych pracodawców. Wybierając tę formę zatrudnienia możesz mieć pewność, że nie jest to oszustwo. Co ważne wszystkie dokumenty potrzebne do podjęcia pracy są podpisywane przed wyjazdem. Masz pełny dostęp do umowy do pracę oraz pozostałych danych, które możesz zawsze zweryfikować. Wiesz dokładnie gdzie i za jaką stawkę będziesz pracować, bo masz komplet dokumentów. Dzięki temu na każdym etapie zatrudnienia możesz dochodzić swoich praw.

Zalety pracy przez agencję zatrudnienia

Zatrudnienie za granicą przez agencję pracy to dla Ciebie w znacznej mierze same zalety. Nie musisz znać języka obcego, pracujesz dla pewnego pracodawcy zagranicznego, znasz swoje wynagrodzenie i otrzymujesz wszelkie dokumenty dotyczące zatrudnienia przed wyjazdem. Są to niewątpliwie plusy, których jest znacznie więcej! Olbrzymim udogodnieniem jest zakwaterowanie, które przeważnie agencja zapewnia. Jest to ogromna zaleta, bo takie lokum jest zdecydowanie tańsze niż wynajmując samodzielnie. Często też szukając mieszkania indywidualnie potrzebny jest szereg dokumentów i zaświadczeń, które nie sposób skompletować bez znajomości języka obcego. Kolejne udogodnienie to zapewniony transport do pracy. Jest to o tyle istotne, że zakłady pracy znajdują się często w obrębie stref ekonomicznych. Strefy te są zazwyczaj bardzo oddalone od obszarów mieszkalnych. Samodzielny dojazd do pracy wiąże się w takim przypadku ze sporymi kosztami.

Praca za granicą w polskim środowisku

Pracując przez agencje zatrudnienia za granicą niewątpliwym udogodnieniem jest praca w polskim środowisku. Przeważnie możesz liczyć także na polskiego koordynator, który pomoże w pracy, a także w sprawach urzędowych. Pełne przeszkolenie w miejscu zatrudnienia oraz wdrożenie w obowiązki odbywa się dzięki temu w języku polskim. Nie znając płynnie języka obcego, zyskujesz w ten sposób niewątpliwie komfort psychiczny. Ważnym aspektem w pracy za granica przez agencję jest także możliwość zatrudnienia w parze bądź w grupie. Taka opcja jest zdecydowanie trudniej osiągalna, gdy decydujesz się na samodzielny wyjazd do pracy do innego państwa.

Praca za granicą przez agencje to dobry wybór!

Każdy wyjazd za granicę do pracy wiąże się niewątpliwie ze sporym stresem i niepewnością. Wybór zatrudnienia przez agencję pracy te obawy może zminimalizować. Agencja zapewni Ci opiekę i pomoc zawsze, gdy tego potrzebujesz. Zapewni Ci wynagrodzenie o stałej porze, zakwaterowanie, transport i przyjazne warunki pracy. Czy rozwialiśmy Twoje obiekcje dotyczące pracy za granica przez agencję? Jeśli tak, to zapraszamy do zapoznania się z naszymi ofertami pracy za granicą w naszym serwisie lusthr.pl!

Autor Olga Lubak

Komentarze są wyłączone.