Nietypowe nazwy stanowisk

5 kwietnia – Dzień Niewidzialnej Pracy
5 kwietnia 2022
11 kwietnia – Dzień Walki z Bezrobociem
11 kwietnia 2022

Nietypowe nazwy stanowisk

Przeglądając oferty pracy można natknąć się na przeróżne stanowiska. Zwykle ich nazwy oddają to, jakie obowiązki wykonuje pracownik, jego stopień doświadczenia (młodszy specjalista, specjalista, ekspert) lub rolę pełnioną w firmie (lider, kierownik). Bywają jednak takie sytuacje, że nazwa w ogłoszeniu kompletnie nic nie mówi kandydatowi. Do przykładów można zaliczyć np. Happiness Officer czy Ninja IT.


Kreatywne nazwy mają zarówno zalety, jak i wady. Do plusów zdecydowanie można zaliczyć fakt, że przyciągają one uwagę i są bardziej klikalne. To może wywoływać zaciekawienie i przedstawiać firmę w korzystniejszym świetle.


Wadą takiego rozwiązania jest przede wszystkim to, że nazwy takie mogą być dosyć mylące, szczególnie dla osób ze starszego pokolenia. Po drugie mogą doprowadzić do napływu wielu CV od osób, które w ogóle nie pasują do danego stanowiska, jednocześnie odstraszając tych właściwych. To wszystko przyczynić się może do wydłużenia całego procesu rekrutacji.


Warto więc publikować ogłoszenia, które dobrze oddają obowiązki danego stanowiska, tak, by nie było nieporozumień na żadnym etapie rekrutacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *