Stwórz swoje wirtualne CV i daj się znaleźć!

Poznaj specyfikę pytań behawioralnych !
15 lipca 2022
Praca na wakacje – na co zwrócić uwagę?
22 lipca 2022

Stwórz swoje wirtualne CV i daj się znaleźć!

Otaczający nas świat wysoko rozwiniętej technologii, otworzył przed nami wiele możliwości. Social media – kiedyś służące rozrywce – teraz pełnią wiele funkcji. To często właśnie tam dowiadujemy się o nowo otwierającej się restauracji w mieście, bądź ciekawym nadchodzącym wydarzeniu.

Dlaczego by więc nie wykorzystać siły internetu do zaprezentowania siebie?

Tradycyjny życiorys dość szybko się przedawnia. Jeżeli został wysłany pół roku temu to prawdopodobnie nie jest już aktualny – przecież nieustannie rozwijamy swoje kompetencje, poszerzamy wiedzę lub zmieniamy miejsca zatrudnienia. Zamiast wysyłać co chwilę nową wersję dokumentu do działów HR, wypróbuj specjalnie zaprojektowane do tego platformy!

Najpopularniejszą stroną tego typu jest Linkedin. Jest to doskonałe narzędzie, umożliwiające kontakt między pracodawcami a kandydatami. Co więcej, osoby poszukujące pracy znajdą tam większość aktualnych informacji o danej firmie bądź o branżach znajdujących się w jego kole zainteresowań.

O czym warto pamiętać tworząc swój profil?

Należy zadbać o odpowiednie zdjęcie – powinna być ono zrobione profesjonalnie.

Zachęcamy również do umieszczenia krótkiego tekstu, opisującego dotychczasowe doświadczenie zawodowe, coś czym można się pochwalić, co nas wyróżnia i czego poszukujemy.

Zdecyduj się na umieszczenie tylko tych stanowisk, które mają znaczenie w przyszłej pracy. Najwięcej czasu należy poświecić tym najaktualniejszym – to na nich rekruter skupi swoją uwagę. Oprócz nazwy stanowiska, ważne jest opisywanie zakresu obowiązków na nim pełnionych.

Warto też skorzystać z dodatkowych funkcji oferowanych przez te serwisy. Mowa tu o możliwości otrzymania rekomendacji bądź potwierdzenia zamieszczonych umiejętności. Poproś byłego współpracownika lub szefa o wpis. Są to ważne informacje, które pozwalają na szersze spojrzenie na danego kandydata. Jest to również świetne miejsce, aby znaleźć rekrutera, od którego właśnie odebraliście telefon i dowiedzienie się o nim czegoś więcej przed rozmową – kto wie, może akurat macie podobne zainteresowania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *