Praca na wakacje – na co zwrócić uwagę?

Stwórz swoje wirtualne CV i daj się znaleźć!
20 lipca 2022
Zastępca Brygadzista / Kierownik zmiany – Niemcy
23 lipca 2022

Praca na wakacje – na co zwrócić uwagę?

Okres wakacyjny to dla osób uczących się, jedyna okazja do zarobienia większej ilości gotówki. Jest to także wysyp ofert pracy sezonowej. Pomimo faktu, że jest to często praca na krótki okres czasu, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów, aby nie zostać oszukanym.


Po pierwsze – sprawdź co to za firma i czy jest legalnie zarejestrowana!

Informacje o danym pracodawcy są ogólnodostępne. Wystarczy, że się w to zagłębisz.

– W przypadku wyboru agencji zatrudnienia – wybierz taką, która jest wpisana do Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia (KRAZ)

Jednoosobowe firmy są wpisane do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej – wystarczy znać nazwę bądź NIP firmy.

– Informacje o spółkach możesz znaleźć w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Po drugie – pamiętaj o umowie!

Nie podejmuj pracy “na słowo” ! Pracodawca ma obowiązek podpisać ją z tobą przed rozpoczęciem pracy. Zawarcie takiej umowy jest zabezpieczeniem zarówno dla ciebie jak i dla firmy. Nie bój się prosić o wyjaśnienie jeżeli nie rozumiesz któregoś z zapisu. Upewnij się też ze proponowana Ci minimalna stawka godzinowa odpowiada tej obowiązującej w danym roku kalendarzowym.

Po trzecie – nie śpiesz się z wyborem

Ofert prac wakacyjnych jest bardzo dużo. Nie musisz brać pierwszej lepszej z brzegu! Poświeć czas by przejrzeć wszystkie ogłoszenia i zapisz te, które najbardziej cię zainteresowały. Następnie porównaj je ze sobą. Wybierz taką, która będzie odpowiadała twoim oczekiwaniom – nie tylko finansowym.

Pamiętaj, że wakacje to również czas na fajne wspomnienia. Warto zadbać, żeby nie kojarzyły ci się one z oszukaniem przez firmę bądź z pracą w nieodpowiednich warunkach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *