Jak prawidłowo przygotować CV?

Niemcy to kraj wielu kultur
27 sierpnia 2021
Parę słów o klauzuli CV
10 września 2021

Jak prawidłowo przygotować CV?

Jak prawidłowo przygotować CV?

CV (curriculum vitae) jest jednym z kilku dokumentów rekrutacyjnych potrzebnych przy poszukiwaniu pracy. Warto zatem zadbać o to, by było ono prawidłowo skonstruowane oraz estetyczne. O czym warto pamiętać?

Treść jest tak samo ważna jak sam efekt wizualny. Warto zadbać o ty by tekst był wyjustowany, czcionki jednolite oraz by nie występowały literówki. Odstępy między wierszami także powinny być ujednolicone. Brak estetyki może spowodować, że Twoje zgłoszenie nie zostanie nawet przeczytane.

Nie zaleca się korzystania z gotowych wzorów do CV. Jeśli chcesz się wyróżnić postaw na swój pomysł. Weź jednak pod uwagę, że najlepiej czyta się ciemny tekst na jasnym tle.

W przypadku samej treści najlepiej jest stworzyć CV pod konkretną ofertę pracy. Wtedy należy przedstawić wszystkie istotne z punktu widzenia oferty pracy informacje. Innymi słowy należy zawrzeć wszystko to, co może być istotne dla osoby rekrutującej.

Co musi się koniecznie znajdować w CV? Przede wszystkim dane kontaktowe, doświadczenie zawodowe, wykształcenie oraz wszelkie dodatkowe kwalifikacje takie jak kursy, szkolenia, certyfikaty czy prawo jazdy. Ostatnim niezmiernie istotnym elementem jest klauzula RODO. Bez niej praktycznie sam proces rekrutacji nie może zostać rozpoczęty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *