Wellbeing w miejscu pracy

Kasy chorych w Niemczech
10 lipca 2022
Poznaj specyfikę pytań behawioralnych !
15 lipca 2022

Wellbeing w miejscu pracy

Dbanie o ogólnopojęty dobrostan pracownika staje się ostatnio coraz modniejsze. Wpływa to korzystnie na motywacje, zaangażowanie oraz stopień zżycia z firmą. Kandydaci (zwłaszcza Ci młodsi) przyciągani są teraz głownie benefitami a dopiero w drugim stopniu wysokością wynagrodzenia.

Praca jest środowiskiem w którym człowiek spędza większą cześć swojego dnia – a co za tym idzie i życia – warto zadbać o to żeby było to dla niego przyjemne środowisko.

Dbanie o zdrowie i samopoczucie załogi przynosi długo falowe efekty, zarówno dla pracownika jak i pracodawcy. Finansowane lub organizowane przez pracodawcę inicjatywy są dla tych ludzi okazją i motywacją do zatroszczenie się o samego siebie

Wiele korporacji nie wyobraża sobie aktualnie funkcjonowania bez benefitów – wszystkim znany multisport czy często wyśmiewane “owocowe wtorki” to już standard.

A jakich jeszcze udogodnień możemy się spodziewać?

Coraz więcej firm decyduje się na zapewnienie podopiecznym prywatnej opieki medycznej. Po czasach burzliwej pandemii – zdrowie wydaje się być najważniejszym z aspektów ludzkiego życia. Dodatkowo firmy decydują się na pokrycie kosztów programów profilaktycznych – czyli badań takich jak na przykład mammografia.

Kolejną ciekawą inicjatywą są “Zielone biura” – To pomysł dzięki któremu w biurze będzie bardziej “domowo”. Chodzi oczywiście o wyposażenie tej przestrzeni kwiatami. Wyniki badań pokazują że towarzystwo niektórych roślin pozytywnie wpływa na samopoczucie, obniża poziom stresu i zwiększa produktywność.

W tych trudnych aktualnie czasach zaczęto zwracać większą uwagę na psychikę człowieka. Aby zminimalizować wpływ stresu, nauczyć pracowników odpoczywać, oraz nie przenosić stresu z pracy do domu i na odwrót- proponowane są takie rozwiązania jak szkolenia psycho – edukacyjne, spotkania online z ekspertami czy też darmowe sesje jogi po godzinach pracy.

Podzielcie się z nami jakiego rodzaju działań wellbeingowych wy doświadczacie w swoim miejscu pracy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *