Pobudź swoją kreatywność!

Pozwól się ocenić!
3 sierpnia 2022
Jakich błędów unikać podczas wystąpień publicznych?
24 sierpnia 2022

Pobudź swoją kreatywność!

Kreatywność to proces zachodzący w umyśle człowieka. Pociąga on za sobą powstawanie nowych idei, koncepcji, lub nowych skojarzeń, powiązań z istniejącymi już ideami. To także szybkie rozwiązywanie problemów stających na drodze. Jest to cecha pożądana u kandydatów na większość stanowisk pracy. Jeżeli ją posiadasz – z dumą możesz wpisać ją w swoje CV.

A jeżeli nie? Podpowiemy, jak ją rozwijać!

  1. Wychodź za strefę własnego komfortu – zmieniaj otoczenie, próbuj nowych rzeczy, to co najbardziej cię przeraża, może okazać się kamieniem milowym w twoim rozwoju! Dookoła nas jest wiele inspirujących bodźców – trzeba je tylko zauważyć!
  2. Nie nakładaj na siebie presji czasowej – terminy mogą powodować stres. Mózg podczas działań pod presją, skupia się na szczegółach, blokując tym samym zdolność do szerszego poglądu. Stwórz sobie notatkę, w której zapiszesz kreatywne pomysły, na które wpadłeś podczas śniadania czy wieczornego spaceru – nigdy nie wiesz kiedy się przydadzą.
  3. Przebywaj sam ze sobą – pojęcie “burza mózgów” często kojarzona z zagadnieniem kreatywności, sugeruje nam, że towarzystwo sprzyja nowym pomysłom. Przecież “co dwie głowy to nie jedna”. Jednak nie zawsze tak jest. Poświeć parę chwil dziennie na bycie samym ze sobą. Dopiero w samotności jesteśmy w stanie zawędrować do odległych zakamarków naszego umysłu.
  4. Znajdź się czasem „wewnątrz pudełka” – ale jak to? Zawsze słyszymy, by myśleć poza nim. Ludzka pamięć składa się ze schematów i skryptów zachowania oraz poglądów. Nowe pomysły muszą się przecież na czymś opierać. Działamy na zasadzie skojarzeń – dużo łatwiej zatem budować innowacje na już dostępnej bazie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *