Zapobieganie wypaleniu

Jakich błędów unikać podczas wystąpień publicznych?
24 sierpnia 2022
Nietypowe kampanie rekrutacyjne
7 września 2022

Zapobieganie wypaleniu

Poczucie wypalenia spotyka nie tylko tych zajmujących wysokie stanowiska, tak samo prawdopodobne jest to, że ofiarą wypalenia padnie student pracujący dorywczo. Dzieje się tak wtedy gdy nasza uwaga stale wędruje z jednego zadania na drugie. Prowadzi to do ogromnego chaosu, następnie do stresu a w konsekwencji do wypalenia.

Co zrobić, by uporządkować swoją pracę?

Zidentyfikuj rozpraszacze – mogą być to powiadomienia z maila wyskakujące na twoim komputerze, wyłącz je, a w zamian ustal sobie trzy pory w ciągu dnia, w których sprawdzisz swoją skrzynkę.

Nie oferuj wszystkim swojej pomocy – nie oferuj zawsze swoich rad gdy ktoś ma z czymś problem. Pamiętaj, że Twój czas i energia to ograniczone zasoby. Za każdym razem, gdy oddajesz swoje komuś innemu, nie są one już dostępne dla Twojej własnej pracy. Pozwól kolegom na przetwarzanie i rozwiązywanie ich własnych problemów i przeszkód – będzie to dla nich bardziej rozwijające niż twoja doraźna pomoc

– Podziel swój czas na konteksty – ustanowienie harmonogramu może pomóc w ustaleniu jasnych granic czasowych poświęconych na dane zadanie. Spójrz na niego codziennie rano, umocni to poczucie zobowiązania.

– Wyznacz wyraźną granicę między pracą a życiem osobistym – staraj się nie myśleć o projektach firmowych w swoim czasie wolnym. Wykorzystaj go na odpoczynek bądź zacieśnianie więzi rodzinnych lub hobby. Dzięki temu twoja głowa będzie oczyszczona i przygotowana na następny dzień pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *