Jak zmienił się sposób poszukiwania pracy?

O motywacji do pracy
29 marca 2022
5 kwietnia – Dzień Niewidzialnej Pracy
5 kwietnia 2022

Jak zmienił się sposób poszukiwania pracy?

Praca istnieje tak długo, jak istnieje człowiek, więc jest nieoderwalnie związana z jego egzystencją. Pracujemy przez większość życia. Część zakłada własną firmę, a część poszukuje zatrudnienia u innych. Na szczęście obecnie dużo łatwiej można znaleźć zatrudnienie, dzięki szerokiej gamie narzędzi.


Powstanie transportu umożliwiło dojazdy do pracy. Z tego powodu wtedy zaczęto zdobywać pracę w coraz większych odległościach od domu. Gdy rozwinęła się poczta, można było poszukiwać zatrudnienia bez konieczności osobistego stawiania się w firmach. Wysyłano tylko listy z CV i informacjami na temat gotowości podjęcia pracy.


Znaczny przełom nastąpił wraz z rozpowszechnieniem się Internetu. Dzięki niemu najpopularniejszym miejscem umieszczania ofert stały się wszelkie portale z ogłoszeniami. Jest ich naprawdę dużo. Także niektóre procesy rekrutacyjne odbywają się przy pomocy tego środka przekazu. Pojawiło się również takie zjawisko jak praca zdalna, dzięki której można pracować dla firmy oddalonej nawet o kilkaset kilometrów.


Dalsze nowinki technologiczne z pewnością przyniosą nowe rozwiązania w zakresie poszukiwania pracy i procesów rekrutacyjnych. Pozostaje tylko oczekiwać na nowe możliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *