Jak zachowywać się w czasie rozmowy kwalifikacyjnej?

Pytania, które warto zadać na rozmowie o pracę
28 czerwca 2022
Siedem form odpoczynku które musisz znać!
5 lipca 2022

Jak zachowywać się w czasie rozmowy kwalifikacyjnej?

Jak pisaliśmy w innym artykule, zarówno postawa, jak i pierwsze wrażenie na rozmowie kwalifikacyjnej są bardzo ważne. Jej przebieg decyduje bowiem o przejściu do kolejnych etapów. Co należy zrobić, by zaprezentować się jak najlepiej?

By wywrzeć jak najlepsze pierwsze wrażenie (na które ma się zaledwie kilkanaście sekund) trzeba odpowiednio się ubrać, być punktualnym i przywitać się w sposób zdecydowany, ale swobodny. Na wszelkie interview lepiej przychodzić w stroju formalnym, nawet jeśli jest ono przeprowadzane zdalnie. Dodatkowo jeśli przed spotkaniem wypadnie nam coś nieprzewidywalnego, koniecznie trzeba poinformować o tym z wyprzedzeniem.

Na zadawane pytania powinno się odpowiadać konkretnie i rzetelnie. Lepiej jednak nie kreować zbyt rozbudowanych zdań. Mogą one bowiem zniechęcić rozmówcę. Czasami niektóre pytania mogą wydawać się niezwiązane z tematem, jednak nie warto tego komentować, tylko odpowiadać zgodnie z prawdą.

Jak najlepiej nawiązać dobry kontakt? Warto nawiązać i utrzymać kontakt wzrokowy, prezentować otwartą postawę ciała (nie krzyżować ani rąk ani nóg), dostosować się do dystansu ustalonego przez drugą osobę oraz słuchać uważnie pytań i dopasować tempo odpowiedzi do tempa rozmówcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *