O co zapytać rekrutera na rozmowie?

Nietypowe kampanie rekrutacyjne
7 września 2022
Jakie kompetencje miękkie warto rozwijać?
6 października 2022

O co zapytać rekrutera na rozmowie?

Rozmowa kwalifikacyjna kojarzy nam się przede wszystkim z autoprezentacją. Rzeczywiście – większą cześć czasu rekruter poświęca na poznanie kandydata. Natomiast na końcu pada magiczne pytanie – “Czy ma Pan/Pani do nas jakieś pytania” – i to czas kiedy to my możemy dowiedzieć się więcej o firmie.

Często jednak nie wykorzystujemy tej szansy, z braku pomysłu, o co można by zapytać.

Poniżej przedstawiamy kilka przydatnych propozycji:

Zapytaj jak wygląda przykładowy dzień pracy na tym stanowisku – oferty pracy zazwyczaj zawierają spis obowiązków wchodzące w skład danego stanowiska. Jednak rzeczywistość może się znacznie różnić. Zapoznając się z planem dnia, łatwiej Ci będzie ocenić czy dane stanowisko odpowiada Twoim oczekiwaniom.

Możliwości rozwoju – poproś o wyjaśnienie warunków, które powinieneś spełnić, by dostać premie bądź awansować. Nie bój się również dopytać o możliwość szkoleń kierunkowych – praca to nie tylko sposób zarobienia pieniędzy – to również twój czas na rozwój !

Aktualna sytuacja firmy – dowiedz się czy dana firma zatrudnia Cię do pracy nad projektami, przy których pracują od wielu lat, czy może planują wdrażanie intensywnych projektów rozwojowych. Pytając o to unikniesz zaskoczenia – warto wiedzieć, na co się decydujesz i porównać to ze swoimi wyobrażeniami.

A wy, jakie pytanie byście zadali?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *